top of page

איך לבחור צלמת לבוק בת מצווה

מחפשים צלמת בוק בת מצווה? הגעתם למקום הנכון!

המדריך שיעשה לכם קצת סדר וידבר על הדברים החשובים באמת לפני שסוגרים צלמת לבוק בת מצווה.

היי חבר'ה! אני אביבית צפריר, צלמת מעמק חפר. אני עוסקת בצילום כבר המון זמן, ומצלמת בעיקר בוק בת מצווה. אשמח כמובן לעמוד לשרותכם, אבל מאחר וזה תחום עם המון ביקוש ואלפי צלמים, ריכזתי כאן את המידע שיעזור לכם לבחור את הצלמת שהכי מתאימה לכם (או צלם כמובן).

יוצא לי לדבר עם לא מעט הורים כמוכם שמחפשים צלמת לבוק בת מצווה עבור בתם. בשיחות אתכם אני מרגישה את ההתרגשות שלכם אך גם אני שומעת את הבלבול מכל מה שמציעים בחוץ. ממה מתחילים, במה להתמקד, תקציבים ועוד'. 

אז מאיפה בכלל להתחיל לחפש צלמת? 
בואו נתחיל...
 

איך לבחור צלמת בוק בת מצווה?
 

דינמיקה טובה מול הצלמת
 

הכי הכי חשוב לדעתי הוא חיבור לצלמת ולכן נתחיל פה. אני מאמינה שיש חשיבות מאוד גדולה באינטראקציה של צלם ועם זה שעומד לפני המצלמה - וכשיש חיבור הכל יוצא מוצלח יותר. מרגישים את זה ורואים את זה בתמונות!


כבר משיחת הטלפון הראשונה את יכולה להרגיש את החיבור והדינמיקה מול הצלמת. אני ממליצה גם לחוגגת להצטרף לשיחה, לשאול את כל השאלות, אפילו רק לשמוע את הצלמת - כבר אז תבינו אם כדאי להמשיך הלאה. 


בשיחה הזאת נסו להכיר את הצלמת ולהבין את הגישה שלה לצילומים ולצילומי בוק הבת מצווה בפרט. מה חשוב לצלמת ועל מה היא שמה דגש? האם את מתחברת לזה? 
 

בוק בת מצווה בטבע

המלצות על צלמת בוק בת מצווה
 

דבר לא פחות חשוב הוא - המלצות על הצלמת איתה אתם רוצים לעבור את חווית הצילומים לבוק בת מצווה.


כמו שאומרים "אין חכם כבעל נסיון" - ההמלצות הכי טובות מגיעות מניסיון של אחרים. נסו לראות בקרב הסובבים אתכם עם יש צלמת בוק בת מצווה או צלם שהיה להם ניסיון טוב איתו, לא רק לפני ובמהלך צילומי הבוק בת מצווה אלא גם לאחר הצילומים- זה לא פחות חשוב.


תעשו קצת עבודת הכנה, קראו ביקורות בדף הפייסבוק, באתר של הצלמת. תבינו מהמילים של הלקוחות שלה על מה הצלמת שמה דגש וממה הם נהנו.. אפשר לגלות הרבה דברים מהביקורות האלה. 

בוק בת מצווה בטבע | עמק חפר

סגנון צילום
 

נעבור לשאלה לא פחות חשובה והיא "איזה סגנון צילום את מחפשת?"


האם את רוצה צילומים בסטודיו מאובזר וצבעוני, צילומים בבית- בחדר הפרטי שלך או בכלל את אוהבת ומתחברת יותר לצילומי חוץ בטבע היפה שלנו? לכל אחד מהסגננות יש אופי אחר ולכן כל אחת תתחבר למשהו אחר.  

 

אז אחרי שבחרנו את הסגנון צילום המועדף - גם אז יש עוד כמה שאלות שאת צריכה לשאול את עצמך. למשל, התחברת יותר לצילומי חוץ, אז איזה צילומים?  יש צילומים אורבנים בעיר, צילומים בטבע במגוון לוקיישנים, צילומים בים ועוד'.

 

יש המון צלמות כל כך מוכשרות ולכן חשוב להבין מראש מה את מחפשת וכך יהיה יותר קל להתמקד.

בוק בת מצווה בטבע | עמק חפר
בוק בת מצווה-64.JPG

לוקיישנים לבוק בת מצווה
 

מאוד דומה לסעיף הקודם. אבל שלב אחד מתקדם יותר- לוקיישנים לצילומים!

לכל צלמת יש את הלוקיישנים שהיא מכירה ואוהבת. אז כדאי תחילה להציץ בתמונות של הצלמת ולראות האם את מתחברת למקומות האלה, האם את רוצה גם כאלה תמונות? ומה המגוון שיש לצלמת?

והכי חשוב האם את יכולה להשפיע על בחירת הלוקיישנים?

 

בוק בת מצווה חייב לייצג אותך ואת מי שאת, מכל הבחינות! לכן חשוב ביותר להתחבר ללוקיישנים בהם הצלמת לוקחת אותך אליהם. ומה קורה אם את לא מתחברת? האם יש לך אופצייה לבקש משהו אחר? שאלי את כל השאלות. 

בוק בת מצווה בטבע | עמק חפר

חבילות צילומים לבוק בת מצווה
 

כמו שלכל צלמת יש את הסגנון צילומים הייחודי לה, לכל צלמת יש את חבילות הצילומים שלה.

כל צלמת בונה את החבילה שלה מכמה גורמים: שעות צילומים, מספר לוקיישנים, כמות תמונות, עם / בלי אלבום בוק בת מצווה ועוד'. כל צלמת שמה דגש על דברים אחרים ולכן חשבו, מה אתן רוצות להשיג בצילומים האלה? מה הכי חשוב לכן? וכך בחרי בצלמת המתאימה לך ביותר
 

צילומי בת מצווה-8.JPG

כמה עולה צילום לבוק בת מצווה?

הגענו לחלק בו עולה השאלה הבסיסית ביותר והיא : "כמה עולה חבילת צילומים לבוק בת מצווה" ? 


כמו בכל דבר אחר, חשבו על התקציב שאתם מוכנים להשקיע. אני הייתי ממליצה לחשוב על טווחי מחירים של מינימום ומקסימום מחיר (על מנת שלא "תפסידו" צלמת טובה רק בגלל שהמחיר שלה היה טיפה מעבר לתקציב-לפעמים זה שווה את זה). 

 

המחיר הסופי של חבילת צילומי בוק בת מצווה נגזר מהמון גורמים שונים: וותק וניסיון בתחום של הצלמת, ציוד הצילום, כמות הלוקיישנים בהם תבקרו, שעות הצילומים, כמות התמונות והעריכה לאחר מכן, אלבום בוק בת מצווה ואיזה סוג אלבום. כמו שיש בשוק מגוון צלמות ישנם גם מגוון מחירים שונים.

 

לסיכום, אכן תעבדו עם תקציב אבל אל תשכחו שצילומים כאלה עושים פעם בחיים ולפעמים שווה להשקיע עוד טיפה בשביל לקבל את המוצר הטוב ביותר עבורכם ועבור החוגגת שלכם. 
 

בת מצווש-2.JPG

מקווה שעשיתי לכם קצת סדר בכל התחום הזה שנקרא "בוק בת מצווה" ועכשיו תוכלו בקלות יותר לבחור את הצלמת שלכן.. מזמינה אתכם באהבה וללא התחייבות לשאול שאלות נוספות.

שלכם,

אביבית צפריר | צלמת בוק בת מצווה

עמק חפר והסביבה 

0528777217


 

bottom of page